Hírek
Az Országgyűlés plenáris ülése

Budapest, 2013. december 4. Klinghammer István, az Emberi Erőforrások Minisztériuma felsőoktatásért felelős államtitkára napirend előtt felszólal az Országgyűlés plenáris ülésén 2013. december 4-én. Olvasd Tovább

Lődi Tamás, a WBO második magyar Európa-bajnoka

Békéscsaba, 2013. december 4. Lődi Tamás cirkálósúlyú bokszoló Békéscsabán 2013. december 3-án. Olvasd Tovább

A Kézről kézre című színdarab bemutatója Miskolcon

Miskolc, 2013. december 4. Zayzon Zsolt (b) Hubertin, Kocsis Pál (k) Emile Renaux és Ullmann Mónika (j) Francine szerepében Georges Feydeau Kézről kézre című bohózatának próbáján a Miskolci Nemzeti Színházban 2013. december 3-án. Olvasd Tovább

A Johanna a máglyán című oratórium a Nemzeti Színházban

Budapest, 2013. november 27. Tompos Kátya (b, fent) Szent Johanna szerepében Paul Claudel - Arthur Honegger Johanna a máglyán című oratóriumának próbáján a budapesti Nemzeti Színházban 2013. november 26-án. Olvasd Tovább

A Cabaret című musical Szolnokon

Szolnok, 2013. november 27. Horváth Gábor (b) Schultz, Kertész Marcella (k) Sally és Gombos Judit (j) Schneider szerepében John Kander- Fred Ebb - Joe Masteroff Cabaret című musicaljének próbáján a szolnoki Szigligeti Színházban 2013. november 26-án. Olvasd Tovább

A gyógymasszázs előnyei sportolóknak: Gyorsabb regeneráció, kevesebb sérülés

A sportolóknál nagyon fontos a tökéletes felépülés a versenyek között. Számukra gyorsíthatja a regenerációt a gyógymasszázs. Ráadásul a megfelelő bemelegítéssel és az izmok átmozgatásával a sérülés gyakorisága is minimalizálható. Ezért is népszerűek a Gyógytornászom rendelő gyógymasszázs kezelései (0630 505 0503; 1061, Paulay Ede utca 47.). A speciális kezelés során különböző fogásokat végeznek. A gyógymasszázs a fizioterápia részét képzi, ezért nagyon gyakran alkalmazzák a gyógytorna kiegészítő terápiájaként.

Sokféle pozitív hatással rendelkezik, főleg hosszú távon. A masszázs során a szakemberek el tudják ernyeszteni az izmokat, ráadásul a vérkeringést is fokozzák. Ennek következtében pedig a belső szervek és főleg az anyagcsere folyamatok aktivizálódnak. Ha valamilyen mozgásszervi sérülése van, akkor garantáltan jó választás a Gyógytornászom rendelője. Ugyanis az itt dolgozó szakértők egyfolytában képezik magukat. Pontosan azért, hogy minden új technikát megfelelően tudjanak alkalmazni. A sportolóknál fontos az ízületek védelme és az izmok megfelelő átmozgatása. Továbbá, célszerű fellazítani a lágyrészeket és serkenteni a helyi vérkeringést.

Milyen hatásai vannak a rendszeres gyógymasszázsnak?

Először is a gyógymasszázs nagy segítséget jelent a fájdalom enyhítésében, a gyulladás csökkentésében és a rugalmasság fokozásában. Nem csupán a sportolóknak vannak extra igényeik. Ugyanis, akik ülőmunkát végeznek, még inkább ki vannak téve a terhelésnek. Főleg az ülőizmok, az ágyéki gerinc részen. Akinél a derékban és a lábakban jelentkezik gyakrabban fájdalom, annak mindenképpen érdemes kipróbálnia a gyógytornát. Az izmok és ízületek mindennapi átmozgatása rendkívül nagy hatással van a keringésre.

A gyakorlatok egyszerűen elsajátíthatóak, ráadásul az ember bármikor el tudja napközben végezni. Természetesen, akinél nagyobb mértékű a fájdalom, a gyógytorna mellé mindenképpen célszerű a masszázs megfelelő fajtáját is alkalmaznia. A masszőrök a különleges fogásokkal, a nyomó és húzó mozdulatokkal az emésztőrendszert is képesek aktiválni. Az idegkompressziót enyhíteni tudják hosszú távon, ami a fájdalom enyhülését is jelenti. Ha valaki rendszeresen jár gyógymasszázsra, akkor már néhány alkalom után érezheti a rugalmasság fokozódását és a gyulladás csökkenését.

A hagyományos gyógymasszázs nem mindig elég

Akinél korábbi sérülés, esetleg helyreállító műtét miatt van szükség masszázsra, egyáltalán nem mindegy, hogy mit választ. A hagyományos átmozgató fogások csupán ellazítanak és a stresszt enyhítik. Viszont a gyógymasszázs az előbbieken felül, enyhíti a fájdalmat, csökkenti a további sérülések számát, valamint fokozza a vérkeringést is.

Ezek következtében pedig csökken a gyulladás, javul az emésztés és felgyorsul a regeneráció. Nagyon sokszor előfordul, hogy az ortopéd szakorvos gyógymasszázst is javasol a torna mellé. Amikor valaki protézist kap például, akkor a felépülés részét jelenti a rehabilitáció is. A rehabilitáció részét pedig képezheti a speciális fogásokból álló masszázs.